Myslíš si, že NOZP stagnuje? Čítaj v článku.

Vážení členovia a nečlenovia.

Dostávame mnoho otázok, že či vôbec niečo robíme, že o nás nie je počuť a podobne.  Pravdou je, že akékoľvek iniciatívy sú behom na dlhé trate. Prečo? Pretože vždy ideme do “dialógu”. My napíšeme, zašleme a čakáme na stanovenú lehotu, v ktorej nám môžu určité orgány, či organizácie odpísať. Samozrejme poznáme to aj sami, väčšinou sú tie lehoty až na možnej hranici. Bez odpovede však nemôžeme reagovať a postupovať ďalej. Takýmto spôsobom máme rozbehnutých viac vecí.

Pýtate sa na žaloby? Boli podané. Najprv sa záhadne stratili, potom sa presunuli a momentálne znova čakáme. Však trpezlivosť ruže prináša, hovorí sa. Nie, neuhneme z cesty. Nemáme ani plat z NOZP ani iné vymoženosti ako rozprávajú naši neprajníci. Vaše a naše financie kumulujeme a platíme za právnikov. Onedlho v sekcii určenej pre členov budú uvedené finančné toky a na čo boli peniaze použité. Je síce pravda, že momentálne bojujeme o to aby sme boli vôbec uznávaní ako odborová organizácia avšak nikto z nás nečakal, že to pôjde ľahko.

Vieme, že pre OZP či chceme, či nechceme my alebo oni, sme narušili bežný tok rieky. Aj keď našou snahou nie je súčasné OZP nahradiť, nakoľko zastupujú aj iné osoby, nielen policajtov, snažíme sa aby konečne niekto počul hlasy z dola. Zo základných a iných útvarov, ktoré majú čo povedať, potrebujeme aby sa dozvedeli naši najvyšší predstavitelia polície ako nám je v práci, s čím máme problémy, ako si kupujeme za vlastné peniaze rôzne pre nás potrebné doplnky, ktoré v skladoch nenájdeme a keď áno, tak maximálne tri kusy.  Aby si vôbec niekto uvedomil, že aj my sme ľudia, ktorí majú strach o budúcnosť, o naše deti, že chceme mať sociálne istoty, tak potrebné v dnešných časoch, že sa musíme vysporiadať dennodenne s tlakom verejnosti, nadriadených a so samotným výkonom služby.

Vidíme veci, ktoré bežným človekom zamávajú. Hovorí sa, že aj zdravotné sestry, aj hasiči a mnoho iných zamestnaní. Ale my sme policajti a obraciame sa na MV SR, zdravotníci na MZ SR. Každé dieťa sa obracia na svojich rodičov, nie na cudzích ľudí.  Našou snahou je zlepšiť podmienky, upozorniť na neblahý stav polície, frustrovaných ľudí, ktorí vstupovali do polície so snahou o spravodlivosť o uplatnenie práva a zabezpečenie bezpečnosti našej krajiny. Mnohí z nás spochybňujú slogan na služobných autách „Pomáhať a chrániť“. Mnohí z nás namiesto skutočnej policajnej práce stoja na nezmyselných pevných stanovištiach a robia „výsledky“.

Ako sa verejnosť môže postaviť na našu stranu, ako nám môže dôverovať, ako môžeme pozdvihnúť hrdosť policajného zboru, keď tým, u ktorých sa snažíme toto všetko zvýšiť, jednou rukou dávame cukrík a druhou ich bijeme palicou? Verejnosť nepozná naše názory, ktoré musia prejsť kontrolou v zmysle našej prísahy, etického kódexu a iných legislatívnych noriem. Ale nikto sa nás nespýtal ako ľudí, nie ako policajtov, ste s tým stotožnení? Koľkí z nás pri riešení drobného priestupku vyriešili tento skutok pohovorom, keď vodičom bola mamička s niekoľkými deťmi alebo dôchodca s úbohým dôchodkom. Možno si pri čítaní tohto článku poviete, čo tým autor chcel povedať? Kam až zašiel. Chcem týmto článkom povedať, že nie sme stroje. Sme ľudia s cítením, povinnosťami, rodinami, starosťami. Chcem aby si všetci uvedomili, že my, NOZP nie sme nepriateľom OZP, MV SR a podobne. My chceme byť rešpektovaní, chceme zastupovať hlasy, ktoré doposiaľ neboli vypočuté a aj keď sa niekomu môže zdať, že tento boj je márny, nikdy, nikdy to nebudeme ľutovať, pretože sme sa o to pokúsili. Urobili sme prvý krok a je na Vás, či nás budete nasledovať alebo si budete v kancelárii hovoriť o tom, aký je tento svet nespravodlivý a že zlaté časy v polícii už boli. Platí, že v množstve je sila, tak hovoria súčasné zákony o odborových organizáciách. Sú dve možnosti akceptácie NOZP, zmena zákona alebo sa staneme silní tým, že vstúpite do našich radov a zákon nás musí akceptovať množstvom členov. Zmeniť zákon nedokážeme…..

 

Celý text odpovede od JUDr. Dubovcovej je v sekcii pre členov NOZP.1

Pridať komentár

image

Zatvoriť
PETÍCIA

POŽIADAJ O PETIČNÝ HÁROK NA EMAILOVEJ ADRESE

peticia@nozp.sk

alebo si ho stiahnu priamo tu

...::: PETÍCIA :::...

POZIADAJ O PETICNY HAROK